Львівська щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична врятувала немовля двічі: вперше, коли вагітна мама зателефонувала лікарці і в сльозах повідомила, що її дитині прогнозують щелепно-лицеву ваду і скеровують на аборт, і вдруге – вже в операційній.
У Інни – чудова родина: чоловік і 8-річний син. Друга дитинка – донечка – була дуже очікуваною. Коли подружжя дізналося, що їх чекає поповнення, радості не було меж. Інна добре почувалася, робила все, що радили лікарі.
“Під час вагітності я робила все для того, щоб виносити здорову дитинку. Я добре почувалася, під час вагітності працювала і волонтерила”, – розповідає Інна.
До 9 місяця вона готувала для наших військових, адже працює кухарем і вміє смачно нагодувати багато людей. Коли на 20 тижні вагітності їй повідомили про те, що у донечки розщілина губи, пережила справжній шок. Чому? За що це випробування випало її родині?..
“Я була розгублена, у депресії, не могла їсти, не хотіла жити… Лікарі мені сказали, що дитина буде калікою, я була близька до аборту”, – каже про ті дні жінка.
Якось, коли Інна поїхала до гінеколога, щоб вирішити, як бути далі, їй подзвонив син.
“Мамо, а коли ти вже нам лялю привезеш? Я не можу дочекатися! А можна доки ми чекаємо нашу лялю, я піду побавлюся з ляльою сусідів?”, – після цих слів сина Інна розридалася.
У відчаї Інна зателефонувала у Міжрегіональний центр лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння.
“Я була на 20 тижні, коли ми познайомилися з Христиною Романівною. Прочитала в мережі відгуки батьків і подзвонила. Я плакала, лікарка все зрозуміла і зробила все, щоб моя донечка народилася. Інші лікарі мені сухо повідомляли, що може бути у моєї дитини, а ця лікарка підтримала мене, показала мені способи, як допомогти моїй донечці. Якби не Христина Погранична, я не знаю, що було б з моєю дитиною”, – пригадує Інна.
Лікарка пояснила, що їй зараз важливо народити, налагодити годування, головне – любити дитину, а все решта зроблять хірурги.
У пологовому батькам підтвердили, що у малечі – розщілина губи і піднебіння, решта невтішних прогнозів не підтвердилося.
“Ми дали маленькій пацієнтці і батькам “домашнє завдання” – спеціальні тейпи, вони їх носять на доопераційному етапі, перед тим, як закрити дефект губи. Це допомогло підготувати тканини так, щоб в операційній ми досягли оптимального результату”, – каже Роман Огоновський.
Матуся була на зв’язку з лікаркою, немовлятку підібрали спосіб годування.
“У пологовому я попросила вибачення у донечки за те, що хотіла зробити аборт. І я знаю, що вона мені пробачила. Я навчилася її розуміти, стараюся дати їй ту любов, яку вона не встигла від мене отримати, коли я була в депресії”, – веде далі мама.
У 4 місяці дівчинці зробили операцію – закрили незрощення губи. Усе пройшло успішно.
“Це – перший етап у лікуванні. Її чекає ще одна операція, у 9 місяців ми закриємо дефект піднебіння. Це краще робити у віці, коли малеча вже більша”, – каже Христина Погранична.
Сьогодні дівчинка уже вдома, впевнено набирає вагу і розвивається.
“У лікарні я стежила за дітками з розщілинами і помітила, що вони – великі молодці. Вони все розуміють, а ще дуже чекають на любов і догляд. У перші місяці було важко, не знала, що робити з такою дитиною, але мені все підказали. Нас підтримали рідні, лікарі зробили усе професійно. Завдяки їм у нас росте дуже розумна, потішна, найкраща у світі дитина”, – підсумовує мама дівчинки.
Інна радить жінкам, яким під час вагітності повідомляють про розщілину губи чи піднебіння у дитини, не боятися.
“Шкодую, що вагітною багато плакала, не їла, не спала, не хотіла жити. Треба добре відпочивати, щоб потім мати сили доглядати за малечею. Розщілина – це косметичний дефект і тимчасові труднощі! Мами, не плачте, вашій дитині треба любов і догляд. Лікарі виправлять ваду і далі буде радість! Я себе накручувала, не робіть так, а йдіть до спеціалістів”, – пояснює Інна.
Операційна команда: Роман Огоновський, Христина Погранична.
Читайте також:
10-річний хлопчик з Дрогобиччини отримав шанс знову говорити і їсти після невдалої операції у дитинстві
“Назарчик як ожив”: хлопчику з рідкісним синдромом Денді-Уокера закрили дефект піднебіння
Щелепа – з ноги: довга історія одужання в 21 рік
Щелепно-лицеві хірурги Охматдиту разом із медиками зі США провели 4 надскладні реконструктивні оперативні втручання
Не могла навіть їсти: 5-місячній дівчинці виправили з двобічною розщілиною губи