fbpx
  Щоразу коли французький хірург Роман Хонсарі їде до львівського «Охматдиту», це завжди означає дуже цікаві і насичені дні, адже сюди приїжджають маленькі пацієнти з усієї України. Але щоразу це все складніші вади обличчя і складніші виклики перед командою в операційній.
  Це вже 3 візит до львівського «Охматдиту» провідного французького щелепно-лицевого і реконструктивного хірурга Романа Хонсарі (Roman Hossein Khonsari) з клініки у Парижі Necker-Enfants Malades Hospital. Цього разу до доктора Хонсарі приєднався його колега, доктор Пєр корт (Pierre CORRE) – професор, краніофаціальний хірург, фахівець з розщілин губи і піднебіння, ортогнатичний хірург з м. Нантес (Франція).
  Цього разу ми зібрали дітей з усієї України, яким раніше не могли допомогти вдома, щоб знайти рішення і дати надію на одужання. Маленькі українці з важкими генетичними синдромами, пов’язаними з деформаціями лицевого скелету, краніосиностозами, синдромом Гольденхара, геміфаціальними мікросоміями, гіперплазією кісток лицевого скелету, дисплазією щелепних кісток приїхали до Львова, щоб отримати надію на одужання і план лікування. Найменшому пацієнту – усього 7 місяців, найстарішому – 18 років.
  «В «Охматдиті» ми побачили найскладніші деформації лицевого скелету, деякі з них раніше ми не бачили. Плануємо спільно скласти план обстеження і лікування для цих дітей», – ділиться доктор Пєр Корр.
  Французько-українська команда запропонувала план для кожного. Першими прооперують дітей з найскладнішими випадками синдрому П’єра Робена, нетипово складними розщілинами губи і піднебіння, з порушенням мовлення (велофарингіальною дисфункцією) прооперуємо і розкажемо їх історії порятунку.
  «У вас в лікарні дуже компетентна команда щелепно-лицевих хірургів, нам цікаво з вами співпрацювати і розвивати напрямок комплексного лікування вроджених вад обличчя і супутніх синдромів», – ділиться враженнями про співпрацю з українськими колегами доктор Роман Хонсарі.
  Доктор П’єр Корр був приємно вражений зацікавленістю у наших лікарів лікуванням розщілин і прочитав для нашої команди окрему лекцію про сучасне лікування цієї патології у Європі. Наші лікарі не втомлюються навчатись новому, попереду нові горизонти, тож вже скоро їх очікують нові стажування, складні кейси і ще більше співпраці з провідними світовими експертами у дитячій щелепно-лицевій хірургії!