fbpx

  У свої 10 років Русланові з Донеччини доводилося втрачати надію на одужання двічі. Вперше –  удома, в Донецьку, коли операція для закриття розщілини піднебіння не відбулася через проблеми з низьким гемоглобіном, і вдруге у Дніпрі, коли така ж операцію відмінили через високу температуру.

  Звикати до труднощів Руслану не вперше. Хлопчик з багатодітної родини, у мами з татом – 5 діток. Хлопець народився з розщілиною губи і піднебіння, з першого року життя хлопчик погано набирав вагу, з віком вада все більше заважала йому  їсти, пити, розмовляти. Мама Таня навчилася добре розуміти синочка, а ось іншим це важко і з віком проблема тільки посилювалася.

  Зазвичай розщілину губи ми коригуємо у перші місяці, але в Руслана не виходило з лікуванням усі його 10 років. І причин немало, адже дитинство Руслана припало на війну – усе його життя його дім потерпає від ворожих обстрілів, а його тато змушений захищати свою родину зі зброєю у руках.

  Коли почалася велика війна, мама Таня зібрала свою велику родину і переїхала з Покровського району на Донеччині до Хмельницької області. Тут родина пробує облаштувати собі побут, щоб дочекатися свого татка з війни. Уже тут, на відносно мирній території мама дізналася про Центр і не вагаючись, вирішила зважитись на довгоочікувану операцію для Руслана.

  Команда Центру запропонувала рішення – виправлення дефекту у 2 етапи і комплексну реабілітацію. І от днями щелепно-лицеві  хірурги закрили Русланчику дефект губи. Ефектом задоволені і мама, і син. Наступний етап – через 2 місяці лікарі закриють дефект піднебіння.

  “Русланчику ми провели наше традиційне втручання – закриття дефекту губи. Такі операції краще робити немовляткам у 3-4 місяці,краще не відтягувати з операцією, аби не травмувати  дитину, адже потім у неї будуть труднощі у колективі. Усе пройшло добре, ми задоволені результатом”, – розповідає щелепно-лицева хіругиня Центру Христина Погранична.

  Уже за кілька тижнів Руслан з мамою повернуться до львівського “Охматдиту”, щоб продовжити лікування – маленького пацієнта чекає ще одна, вже остання, операція і спеціальні заняття з логопедом, щоб у нових умовах Руслан вчився говорити виразно і чітко.

  “У Львові найкращі фахівці, тут все зробили дуже добре, ми вже одужуємо і готуємося до занять з логопедом”, – каже матуся.

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Запрошуємо маленьких пацієнтів, які зазнали травм через військові дії або мають вроджені вади голови і шиї!

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  Обличчя склали, як кубики лего: хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег