fbpx

  Тато майже трирічного Максимка зараз в одній з найгарячіших точок – під Бахмутом. Його дружина, мама хлопчика – у Дніпрі. До Львова вони приїхали, щоб нарешті виправити вроджену ваду губи, яку раніше не змогли виправити у рідному Харкові. Для цього не треба їхати за півсвіту –  діти можуть отримувати якісну висококваліфіковану допомогу у себе вдома, в Україні, в Міжрегіональному центрі дитячої щелепно-лицевої хірургії, що в Охматдиті.

  “Батько подзвонив нам з фронту, просто з окопа і сказав, що має єдину вільну хвилинку, щоб попросити нас допомогти його синові. Звісно, ми відразу погодилися і попросили тата надіслати медичну документацію дитини і запросили родину до Львова на консультацію”, – розповіла хірургиня Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії Христина Погранична.

  Максимкові – 2,8 рочки, він уже ходить у садочок. Однак йому там дуже непросто: через ваду його дражнять інші діти, хлопчик замикається у собі і важко переживає насмішки однолітків. Коли він народився, харківські лікарі спробували йому допомогти і зробили 2 реконструктивні операції, однак вада залишалася і заважала хлопчику.

  “У нашого синочка не було повністю губки, як у всіх здорових людей, тобто губка була по боках, а посередині – ні. Навіть після двох попередніх операцій у нас у Харкові це не вдалося виправити. Ми наважилися на операцію, яку нам запропонували львівські лікарі і нарешті ваду вдалося виправити. “, – розповів тато маленького пацієнта Євген.

  Вроджене двобічне незрощення (або розщілина) верхньої губи – так називається вада Максимка. Такі вади оперують у перший рік життя дитини: на губі – у 3-6 місяців, м’яке піднебіння – 8-10 місяців, тверде піднебіння – 18-24 місяців.

  “У центральній частині губи у Максимка не був зшитий коловий м’яз рота,тож  губа не дуже функціонувала і косметичний ефект був незадовільний. Дитині було незручно їсти, пити. Це помічали діти в садочку, хлопчик зазнавав цькування від однолітків”, – пояснила керівник Центру,  хірург Роман Огоновський.

  Вроджені незрощення верхньої губи та піднебіння – це такі вроджені дефекти середньої зони обличчя, коли м’які і кісткові тканини в цій ділянці просто відсутні. Усунути всі вроджені дефекти верхньої губи та піднебіння необхідно до 1-го року життя дитини. Частину цього завдання харківським лікарям вдалося, але ще треба було відновити цілісність колового м’яза для кращої функціональності і естетики. Саме це і виконала операційна команда Центру.

         

  Мама Максимка з синочком прибули з Дніпра, де вони живуть останні півроку, втікаючи від війни, татко хлопчика відпросився у свого військового командира, щоб допомогти синові одужувати. Хірурги Центру прийняли рішення виправити ваду за 1 етап. Усе задумане в операційній вдалося – коловий м’яз відновлений, він добре функціонує, губка Максимка повернулася у фізіологічне положення, косметичного дефекту немає. Далі хлопчика чекає реабілітація і допомога психолога, щоб допомогти йому краще адаптуватися у садочку.

  “Тепер я можу спокійно повернутися до своїх побратимів у Бахмут і спокійно робити свою роботу, захищаючи нашу країну від загарбників. Я тепер знаю, що наш Максимко може рости здоровим, зможе ходити в садочок і діти його не будуть дражнити. Залишається ще позбутися ворога з нашої землі, але тепер я маю більше мотивації воювати”, – каже Євген.

  Максимкові уже зняли шви і виписали додому, він впевнено одужує і чекає тата з перемогою удома.

  Операційна команда: хірурги Роман Огоновський та Христина Погранична, анестезіологічний супровід – Віра Приймакова та Олена Федиків. 

  Команда Центру дякує таткові Євгену за те, що боронить нашу незалежність! Віримо у нашу перемогу і готові допомагати одужувати усім українським діткам!