fbpx

    Про маленького Костю мріяли його тато і мама, його довго чекали. Але малюк довго не з’являвся. Нарешті після невдалих спроб завагітніти після ЕКО Станіслав і Катерина отримали радісну новину – їх чекає поповнення у родині. Їх синочок обрав не найкращий час для приходу у світ – його матуся Катя дізналася про вагітність відразу на другий день повномасштабної війни, 25 лютого 2022 року. Ще один фактор, з яким хлопчику не пощастило – сім’я жила у Слов’янську.

    Звістка про вагітність дала надію парі, вони надіялися, що війна цього разу ненадовго, адже попри те, що  у 2014-ому Слов’янськ став першим містом в Україні, яке захопили російські диверсійні групи, його швидко відвоювали українські ЗСУ. У 2022-ому їх рідне місто опинилося в епіцентрі бойових дій, Слов’янськ став головною ціллю окупантів. До квітня Станіслав і Катерина залишалися вдома, але бойові дії не вщухали, стало надто небезпечно. Задля безпеки довгоочікуваного синочка пара виїхала на Хмельниччину, за деякий час до Вінниці.

    Костя народився у листопаді. Йому діагностували вроджену ваду – розщілину піднебіння. Як і і всі малюки з такою проблемою, йому було важко їсти самому, їжа потрапляла в носик, малюк не добирав вагу. Таким діткам складно навіть обрати пляшечку для годування.

    Лікування Костика Стас і Катя довірили щелепно-лицевим хірургам нашого Центру, коли маленькому було 7 місяців. Щоб прооперувати синочка, вони переїхали уже в третє – до Львова.

    Після детального дообстеження лікарка Центру констатували, що у Костика розщілина мʼякого і  частково твердого піднебіння. Ситуація виявилася складнішою, розглядався варіант операції в два етапи.

    “В операційній все склалося добре, нам вдалося закрити дефект за одну операцію. Далі Костика чекає робота з логопедом для формування правильного мовлення”, – розповідає щелепно-лицева хірургиня Центру Христина Погранична.

    Після одужання Костик повернувся до Вінниці. До перемоги він чекатиме тут, щоб остаточно одужати і набратися сил. Вдома він тренуватиме м’язи зі спеціальною іграшкою, щоб легко і вчасно заговорити. Додому, до рідного Слов’янська, він повернеться уже зовсім здоровий і про його маршрут здоров’я йому розкажуть батьки у віці, коли він зможе зрозуміти непрості реалії, в яких народжували і жили українці під час великої війни.

    Операційна команда: щелепно-лицеві хірурги Христина Погранична (Христина Погранична) і Роман Огоновський.

    ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

    Читайте також:

    10-річний хлопчик з Дрогобиччини отримав шанс знову говорити і їсти після невдалої операції у дитинстві
    “Назарчик як ожив”: хлопчику з рідкісним синдромом Денді-Уокера закрили дефект піднебіння
    Щелепа – з ноги: довга історія одужання в 21 рік
    Щелепно-лицеві хірурги Охматдиту разом із медиками зі США провели 4 надскладні реконструктивні оперативні втручання
    Не могла навіть їсти: 5-місячній дівчинці виправили з двобічною розщілиною губи