fbpx

  Іллі з Хмельницької області – 11 років. Він народився з комплексом проблем – геміфаціальною мікросомією (одностороння аномалія голови, яка виникає через різні вади розвитку), деформацією кісток обличчя, м’язів, значною зміною анатомії ротоглотки, відсутністю піднебіння і складним варіантом синдрому Пєра Робена (вроджена вада розвитку, яка поєднується з розщілиною піднебіння). Дітей із цією хворобою можна легко впізнати: у них є 3 ознаки – розщілина піднебіння, недорозвинута нижня щелепа і часто западає язик. У хлопця постраждали не тільки кістки обличчя, але й вуха і зубощелепна система.

  Іллі не змогли допомогти українські лікарі у Києві і Львові, у дитинстві його пробували оперувати у росії, але встановлення компресійно-дистракційних апаратів не тільки не допомогло виправити проблему, не допомогло, але й погіршило ситуацію

  У цій родині не заведено здаватися. Мама Олеся знайшла допомогу у Центрі. Сюди саме приїхали провідні спеціалісти зі США – дитячі щелепно-лицеві і пластичні  хірурги з Children’s Hospital of Philadelphia. Разом з ними і склали план операції для Іллі.

  “Наш син – дуже сильний і мужній хлопчик. Він усе мужньо витримав. Вада все життя заважала Іллі дихати, їсти, але він пристосувався, йому було важко говорити, звуки виходили більше носом і не всі його розуміли. Але ми не здавалися і шукали порятунок для сина, тож коли почули про американську місію, відразу приїхали до Львова, повірили львівським лікарям, що їм вдасться закрити дефект”, – розповідає мама Олеся.

  В операційну йшли американсько-українською командою. План був такий: сформувати піднебіння з власних тканин пацієнта – з його щоки. Хірургам вдалося відновити анатомію, з клаптя зі щоки вони сформували повноцінне піднебіння, яке надалі ростиме разом з хлопцем. Лікарі працювали ювелірно,використали кожен міліметр тканин щоки.

  Все гарно прижилося, далі пацієнта чекає реабілітація і пристосування до нових нормальних умов, тобто Іллі стане легше дихати, їсти і має покращитися мова.

  Операційна команда: хірурги Роман Огоновський,  Христина Погранична, Девід Лоу, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук.

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  Обличчя склали, як кубики лего: хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег