fbpx

  Ця історія одужання довжиною у 17 років!

  Саме стільки боролася родина зі столиці за якісне життя для свого сина з вродженим дефектом. Чого тільки не було за цей час: 7 операцій у різних країнах, роки пошуків і десятки клінік, в яких не змогли допомогти українцю…

  Артему з Києва – 17 років. Усе своє життя хлопець боровся з вродженою недугою – складною розщілиною піднебіння. Дефект не просто косметичний, він змінював якість життя: їжа потрапляла в ніс, а через соломинку хлопець не міг пити взагалі.

  Першу операцію із закриття дефекту губи йому зробили у 3 місяці. До 10 років йому вдалося закрити дефект м’якого піднебіння, тверде ж залишалося місією нездійсненною для  топових хірургів країни. Родина Артема не залишала спроб виправити ваду остаточно і консультувалася у щелепно-лицевих хірургів всієї країни, яких лише могла знайти. Але кожна операція ускладнювала наступну, через рубці тканини ставали немобільними, тому важко було сформувати клапоть для закриття дефекту.

  “Я завжди шукала допомоги для сина, не економила грошей на цьому. Ми все життя були на обліку, робили все, щоб допомогти дитині. В якийсь момент хірурги з Харкова і Києва порадили на звернутися до Туреччини, бо це дуже складна патологія. Завжди була якась перешкода: то зуб не так стоїть, то ще щось. Ми були у Туреччині, сина оперували і в Польщі, але результату не було, повністю закрити дефект піднебіння нікому не вдавалося”, – розповідає мама хлопця.

  Хірурги у різних країнах пропонували радикальний варіант – усунути дефект за рахунок клаптя на ніжці з язика за методикою Vuerrero – Santos. Суть методики – клаптик пришивають у ділянці дефекту, язик  підтягують і фіксують швами. Через деякий час ніжку стебла відсікають від язика. Це обмеження мовлення і харчування. І Артем, і його мама не наважувалися на таку операцію.

  “Ми вирішили пошукати ще варіанти і знайшли рішення у Львові. Вже наступного дня ми вже мчали з Києва до Львова, потрапили на консультацію і тут нам запропонували нове рішення, яке підійшло нам із сином ідеально”, – каже мама пацієнта.

  Найбільш сучасний спосіб лікування запропонували у Центрі.

  “Щоб остаточно закрити дефект твердого піднебіння в нашого Артема, ми взяли фрагмент тканин на судинній ніжці з його щоки – артерізований клапоть (фрагмент лицевої артерії, який буде живити ділянку піднебіння)”, – пояснює хірургиня Центру Христина Погранична.

  Саме втручання не є складним для наших хірургів, але воно вирішує склдану проблему нашого пацієнта.

  “Оскільки дефект був значний, було недостатньо тканин піднебіння, фрагмент зі щоки нам дозволяв повністю його закрити. Мікроваскулярна хірургія дає можливості оптимально вирішити таку проблему”, каже керівник Центру Роман Огоновський.

  В операційній вдалося закрити сполучення носової порожнини з ротовою, клапоть зі щоки прижився, піднебіння має достатній кровообіг, все добре загоїлося і Артем уже вдома. Весь час він з мамою на зв’язку зі своїми лікарями зі Львова.

  “Життя нашого Артема почало змінюватися, піднебіння працює і напої більше не потрапляють в ніс”, – радіє мама юнака.

  Цього року Артем закінчує школу, він має багато планів на життя, планує вступати до вишу. Сподіваємося, у нього все вийде!

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  Обличчя склали, як кубики лего: хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег

  Щелепа – з ноги: довга історія одужання в 21 рік