fbpx

  Павлу з Кропивницького – без п’яти хвилин 18 років. Хлопець народився з двобічним незрощенням губи і піднебіння, у ранньому дитинстві йому виправили цю ваду за кордоном. Здавалося б, усі проблеми позаду, ваду виправили, тепер можна рости і радіти життю. Але після втручань верхня щелепа хлопця відставала у розвитку, була дуже маленька і менша від нижньої. Це не тільки естетичний дефект, неправильне відношення щелеп завдавало Павлу ще й клопотів з мовленням і жуванням, порушення прикусу.

  Юнак у тому віці, коли сприйняття своєї зовнішності дуже важливе, тож він шукав рішення. Соцмережі привели його до нашого Центру. Так Павло став одним із перших пацієнтів, яких ми записали на реконструктивну операцію до Roman Hossein Khonsari з Парижа у рамках першої місії французьких черепно-лицевих і реконструктивних хірургів.

  Щоб покращити мовлення, Павлу треба було виконати серйозну реконструктивну операцію – бімаксилярну остеотомію (це така ортогнатична операція, яка дозволяє висунути верхню щелепу допереду, а нижню – дозаду і вкоротити піднебіння).

  Щоб все вдалося максимально точно, команда використала 3D-моделювання обличчя. Наші лікарі склали Павлові лицевий скелет був, як кубики лего – він нарешті отримав нормальні пропорції.

  Фактично це було 4 операції в одній:

  1. остеотомія верхньої щелепи (її подали допереду),
  2. остеотомія нижньої щелепи (її посунули дозаду),
  3. геніопластика – реконструкція підборіддя,
  4. кісткова пластика – закриття дефекту альвеолярного відростка у ділянці розщілини власною кісткою з підборіддя.

  У Павла повністю змінилося обличчя – зараз воно стало пропорційним і симетричним, це помітно навіть попри післяопераційний набряк. Він дуже задоволений і оптимістично налаштований, незважаючи на величезний обсяг оперативного втручання.

  Чому для нас випадок Павла такий важливий?

  Бо насправді такі пацієнти є, але дуже мало є фахівців, які можуть проводити такі складні втручання. Ми надаємо комплексну допомогу дітям з розщілинами губи і піднебіння від народження до 18 років і готові виправляти дефекти лицевого скелету у пацієнтів після попередніх втручань з приводу розщілин.

  Мами і тати! Якщо у вас у родині з’являється дитина з незрощенням губи і піднебіння, пам’ятайте:  виправляти цю проблему треба у досвідчених хірургів, щоб у майбутньому не нашкодити росту і розвитку щелепи, як це сталося у Павла.

  Операційна команда: Роман Хонсарі, Христина Погранична, Роман Огоновський, Андрій Міськів, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук.

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег

  Щелепа – з ноги: довга історія одужання в 21 рік
  Щелепно-лицеві хірурги Охматдиту разом із медиками зі США провели 4 надскладні реконструктивні оперативні втручання