fbpx
ринопластика, хрящ

  Вони консультувалися з провідними медичними світилами щелепно-лицевої хірургії, але оперувати носик приїхали до Львова. Послухали київських медиків, німецьких і довірилися львівським.

  Вікторія і її мама – з Борислава, що на Львівщині. Їй 17 років і з народження у дівчини – вроджений дефект зовнішнього носа, у неї повністю відсутній хрящ у носі. Все дитинство через це вона мала порушене дихання. Однак Вікторія не втрачала надії виправити ваду і разом з мамою шукала порятунок.

  “Наша донечка народилася з відсутнім носовим хрящем. Коли ми питали у лікарів, як їй допомогти, нам казали, що зробити носик можна буде у дорослому віці, коли остаточно сформується череп”, – розповідає мама пацієнтки.

  До речі, Вікторія навчається на фельдшера, тож вона не розгубилася і разом з мамою збирала інформацію про сучасні методики у реконструктивній хірургії, консультувалися у провідних фахівців. Відомий столичний щелепно-лицевий хірург був готовий взятися за дівчину, але сума, яку озвучила родині приватна клініка, була не підйомною для родини. Німецький колега, який консультував львів’ян, теж наче й брався допомогти Вікторії, але в нього не виявилося необхідних інструментів.

             

  Коли Віка і її мама прочитали, що в “Охматдиті” оперуватимуть хірурги зі США Стівен Ортен і Крейг Хобар, то наважилися зателефонувати у Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії на базі “Охматдиту”.  Але було вже пізно: американці поїхали. Але гості поїхали, а їх методика працює! Реконструктивну операцію з встановленням імплантатів з ребра наші щелепно-лицеві хірурги виконують самі разом з ЛОРами “Охматдиту”.

  Після знайомства з командою Центру Вікторія уже була на Лисенка з усіма необхідними КТ і обстеженнями. Лікарі зробили моделювання майбутнього носика, показали його Віці, отримали схвалення і вирушили в операційну.

  “Віка не боялася, навпаки, вона дуже хотіла, щоб все нарешті сталося. Перед операцією вона подивилася такі операції на youtube, ще мені розказала, що за чим буде, знала, що її чекає, але була впевнена”, – каже мама пацієнтки.

  А доки мама чекала свою донечку під операційною, там творилися справжні чудеса. Лікарі взяли 6-сантиметровий фрагмент хряща з 7 ребра дівчинки (саме він має найбільше хрящової тканини), з нього сформували носову перегородку і всі необхідні структури. У підсумку забрався горбик носа.

  “Нам все вдалося в операційній, хрящ у носі вирішив і функціональні, і косметичні проблеми”. – каже лікарка Вікторії Христина Погранична.

  Дівчина почувається добре, їй уже зняли шину і вона уже вільно дихає, залишається невеликий набряк, але за кілька тижнів це мине. Задоволені обоє: і мама, і донька. Вікторія повертається до навчання і вже за кілька днів святкуватиме 18-річчя в новому образі, в якому їй подобається все. Вітаємо Вікторію і бажаємо здійснення мрій!

  Операційна команда: щелепно-лицеві хірурги проф. Роман Огоновський, Христина Погранична, ЛОР Роман Новосільський, торакальний хірург Роман Ковальський, дитячий хірург Микола Микита, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук і Галина Коваленко.