fbpx

  Маленька Варвара з Волині народилася зі складною  нетиповою вадою – у неї двобічна розщілина верхньої губи і альвеолярного відростка верхньої щелепи. Це такий стан, коли не зрослася не лише губка, проблема поширилася і на альвеолярний гребінь. У Варі ситуація була критичною, дівчинка не могла їсти через ваду, швидко втомлювалася і повільніше розвивалася. Усі лікарі, до яких зверталися батьки Варвари, розводили руками, вада була аж надто складною. Батьки довірили свою крихітку хірургам нашого Центру і не пошкодували.

  Команда Центр опинилися перед дилемою: спершу розширювати щелепу і вже тоді оперувати чи спочатку операція. Разом з добрим другом, колегою зі США Крейгом Хобаром і орт одонтом наші щелепно-лицеві хірурги прийняли рішення оперувати, склали план операції і приступили до праці. У 5 місяців Варі зробили двобічну хейлоринопластику. Лікарі змогли сформувати немовляті коловий мʼяз рота, губу, крила носа.

  “Операція була надзвичайно складна. Щоб досягти максимального ефекту, потрібна не одна операція, але нам вдалося усе закрити за одне втручання”, – розповіла щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична.

  Варвара росте, самостійно їсть. Здоганяє однолітків у розвитку і тішить рідних своєю усмішкою. Батькььи малечі не втомлюються розповідати лікарям своєї малечі про нові досягнення донечки – тепер вона не втомлюється так швидко, добре набирає вагу і повноцінно пізнає світ.

   

  Операційна команда: щелепно-лицеві хірурги Христина Погранична, Роман Огоновський, Крейг Хобар,  анестезіологічний супровід – Віра Приймакова.

  У маленької  Варвари є всі шанси вирости здоровою і красивою дівчинкою.