fbpx

  Назарчик із Чорнобаївки Черкаської області за свій перший рочок життя прожив чимало. Коли малюк народився, його батькам озвучили рідкісний діагноз – синдром Денді-Уокера. Хвороба проявилася у численних вроджених вадах – гідроцефалія, розщілина піднебіння, полідактилія (у малюка по 6 пальчиків на обох ручках і одній ніжці) тощо. А ще Назарчик постійно хворів пневмоніями та бронхітами, не набирав вагу, адже дефект піднебіння заважав йому повноцінно харчуватися.

  “Під час вагітності ми зробили 7 УЗД і 1 МРТ. Жодного разу нам ніхто не сказав, що у дитини є такі вади. Коли синочок народився, для нас його хвороба була повною несподіванкою. Ми почали консультуватися у Києві, проте фахову допомогу отримали лише у львівському “Охматдиті”, – розповідає мама Наталя.

  Оскільки у Назарчика важкий занальний стан і складна супутня патологія, ніхто з медиків в Україні не наважувався провести пластичну операцію на піднебінні. Проте це не стало викликом для команди нашого Центру. Після консультації щелепно-лицевої хірургині Христини Пограничної рідні Назарчика отримали шанс. Хірургам вдалося виправити розщілину твердого піднебіння.

  “Ми надзвичайно задоволені. Назарчик як ожив, він почав нормально  харчуватися і набирати вагу. Ми дуже дякуємо хірургам Пограничній Христині Романівні та Огоновському Роману Зіновійовичу за фахову допомогу, тепло, увагу і чуйне ставлення. До нас ніде так гарно не відносилися, як у львівському “Охматдиті” – продовжує мама.

  Попереду уНазарчика ще цикл операцій для виправлення решти вад, але його мама Наталя планує робити їх виключно у Львові.

  Операційна команда – хірурги Христина Погранична, Роман Огоновський, анестезіологи Володимир Міщук і Віра Приймакова.