fbpx

  Щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична повернулася зі стажування у Парижі. Лікарка з командою “Охматдиту” провела тиждень у клініці Necker-Enfants Malades – однієї з провідних дитячих лікарень у Європі. Свого часу тут працювали видатні лікарі Жан Гамбургер, який здійснив першу в світі трансплантацію нирки, Жером Лежен, який відкрив трисомію 21 хромосоми, Рене Ланнек, який винайшов стетоскоп, піонери медичної генетики Моріс Ламі та Жан Фрезаль.

  Про рідкісні синдроми в одному місці

  У Hôpital Necker – Enfants Malades є спеціальний Сектор рідкісних захворювань голови і шиї, в якому під керівництвом хірурга, професора Паризького університету Романа Хонсарі, з яким минулого року оперували складні випадки у Львові, працює команда новаторів. Тут застосовують найновіші технологічні рішення, щоб відновити обличчя дітям із найважчими хворобами, розробляють інноваційні інструменти у краніофаціальній реконструкції,  працює лабораторія 3D-друку, щоб змоделювати нове обличчя і відпрацювати усі деталі, щоб в операційній отримати найкращий результат.

  Це рідкісна нагода побачити унікальні вроджені вади обличчя і ознайомитися з сучасними протоколами їх лікування. Саме тут відбувалося стажування нашої лікарки.

  “О 7:38 ми вже були в клініці, бо операції починаються рівно о 8:00. В операційній ми проводили по 8-10 годин, щоб не пропустити чогось цікавого, і після операцій не втомлювалися дискутувати з французькими колегами”, – розповідає Христина Погранична.

  Про перебування у лікарні

  Малюки з батьками прибувають зранку в день операції. Маленькі пацієнти їдуть в операційну машинками. Перед тим вони приходять на попередній амбулаторний прийом, отримують план обстеження і лікування,їм призначають дату операції. В стаціонарі після операції пацієнти проводять 1-2 дні. Медицина у Франції безкоштовна.

  Французькі колеги всіляко намагаються скороти час перебування у лікарні, після операцій ніхто довго нележить. Палати усі одномісні, з розкладним ліжком для одного з батьків, зручним санвузлом.

  Про ортогнатичну хірургію

  У Секторі рідкісних захворювань голови і шиї клініки Necker – Enfants Malades сконцентрований найбільший у Європі досвід і ціла школа з хірургії рідкісних вад обличчя. Французький досвід у хірургії обличчя у дітей – просто колосальний, тут такі операції поставлені на потік, сюди на лікування їдуть діти з Європи, Африки і Азії, для наших французьких колег виправлення рідкісних вад обличчя – відшліфований процес на всіх етапах, тож навчалися у найкращих.

  “Синдроми Крузона, Аперта, Тріччера-Колінза та інші – такі рутинні пацієнти в клініці Necker. Мене цікавила ортогнатична хірургія, оскільки в Україні є чимало пацієнтів з такими синдромами і немає, кому їх виправляти. Будемо продовжувати розвивати цей напрямок і надавати нашим діткам усю найсучаснішу допомогу в Україні, вже скоро проведемо перші такі операції у нашому Центрі у Львові”, – ділиться лікарка.

  Ортогнатична хірургія дає можливість відновити ідеальну анатомію лицевого скелету, виправити вроджені і набуті вади кісток обличчя за допомогою правильного комп’ютерного планування з використанням 3D-моделей – фактично хірургам доводиться скласти обличчя, як кубики лего.  На жаль, в Україні зараз є дуже багато пацієнтів, які потребують таких втручань, більшість з них пов’язані з вродженими синдромами.

  Про різницю між французькими і українськими хірургами

  Втручання французів саме завдяки високим технологіям і сучасному обладнанню є дуже майстерними.

  “Відчувається, що хірурги регулярно відпрацьовують нові методики у симуляційних центрах. Це саме те, чого бракує нашим медикам – надсучасного обладнання і регулярних тренінгів на симуляторах”, – пояснює Христина Погранична.

  Але це не завадило хірургам обох країн працювати разом в операційних над пластикою розщілин губи і піднебіння, первинною пластикою носа.

  “Приємно було спостерігати, що наші протоколи лікування майже не відрізняються від французьких. Ми володіємо подібними методиками.  Саме стажування назвала б не стільки обміном досвіду, як ділення власними лайфхаками”, – роздумує лікарка.

  Чимало французьких лікарів поєднують роботу в державній клініці з приватною практикою. Значна частина з науковими ступенями, близько 80% хірургів – жінки.

  Про підтримку задля перемоги

  Французи не тільки діляться знаннями, але й вболівають за нашу перемогу.

  “Колеги з Парижа дуже схвильовані війною в Україні, нам постійно казали слова підтримки і вболівання на всіх рівнях, це дуже відчувалося і в клініці, і на зустрічі з послом України у Франції Вадимом Омельченком, з яким обговорили перспективи розвитку мультидисциплінарних стажувань для наших лікарів. Усе для того, щоб наші маленькі пацієнти могли отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу за світовими стандартами у себе вдома, в Україні”, –  підсумовує Христина Погранична.

  Далі буде! Команда Центру вивчає практичний досвід в найкращих клініках світу, щоб надавати медичну допомогу світового рівня маленьким українцям у Львові!

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Запрошуємо маленьких пацієнтів, які зазнали травм через військові дії або мають вроджені вади голови і шиї!

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  Обличчя склали, як кубики лего: хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег