fbpx
    Неймовірний тиждень провела наша хірургиня Христина Погранична на програмі Job Shedowing program від Дитячої клініки Мічигану (Children’s Hospital of Michigan). Клініка відома відділенням пластичної хірургії для дітей, тут працює авторитетна у США хірургиня Dr. Arlene Rozzelle, яка спеціалізується на дитячій черепно-лицевій хірургії, розщілинах губи і піднебіння, судинних аномаліях, плагіоцефалії, краніосиностозах. А ще синдром П’єра Робена є однією з її дослідницьких зацікавлень.
    Пацієнти докторки Айлін – діти з найскладнішими вадами обличчя, до неї їдуть з усієї країни, адже тут, у Мічигані, беруться за складні випадки, коли потрібне тривале лікування.
    «Я зустріла неймовірно працелюбну, життєрадісну і віддану роботі лікарку, яка кожну секунду свого життя на роботі присвячує пацієнтам, інтернам і колегам. Докторка Розель щиро ділилася зі мною своїм колосальним досвідом, секретами хірургічних технік для виправлення розщілин губи і піднебіння», – ділиться наша лікарка.
    Стажування у форматі програмі Job Shedowing program передбачає, що наша лікарка залучена у всі процеси відділення. Медики довго обговорювали протоколи лікування дітей з вродженими валами обличчя, дискутували про лікування дітей з важкими формами синдрому П’єра Робена і краніофаціальними аномаліями. Окремий пункт подорожі – рідкісні захворювання.
    «Докторка Розель показала пацієнтів з винятково рідкісним і досі невідомим для мене захворюванням Harlequin syndrome, який зустрічається в 1 з 300 000 новонароджених, смертність при якому становить до 70%. Американська колега показала мені маленьких пацієнтів з цим синдромом, яких вона успішно вилікувала», – каже Христина Погранична.