fbpx

  Маленькому Ростику – 4 роки і 10 місяців. Він навчився ходити лише у 4 роки, важить, як 1-річний малюк, донедавна хлопчик  не знав, що таке гуляти на свіжому повітрі, не вмів пити з горнятка, боявся води, харчувався сумішшю для немовлят, не вмів кататися на гойдалці, ходив сам лише удома, бо на вулиці нерівна поверхня під ногами. У нього є діагноз –  розщілина піднебіння, але все пояснює не він. Батьки Ростика зловживали алкоголем, часу на лікування і виховання сина у них не було.

  Коли у Ростика помер тато, а за 2 місяці і мама, хлопчика забрала родина з Южного, що на Одещині.

  “Моя старша донька якось прочитала в мережі про двох діток, в яких загинули батьки майже одночасно. У оголошенні йшлося про те, що діткам шукають родину, щоб не розлучати дітей. Щоб Ростик не потрапив у заклад для хворих дітей, а його сестра – в інший, служба у справах дітей вирішила віддати обох дітей нам у родину. Це сталося 19 грудня, так що Святий Миколай минулого року приніс нам під подушку двох діток”, – розповідає нова мама Ростика.

  У родині Антоніни почалася історія одужання Ростика. У їх містечку мама знайшла фахівців, які допомагають хлопчику пізнавати світ і опановувати нові навички. Так Ростику вдалося потроху опанувати звуки, він вперше зміг тримати горнятко, щоб попити води. Хоча і з водою у нього труднощі, він її боїться. Найімовірніше, у хлопчика був опік, він це запам’ятав і вода у нього досі викликає страх. Коли він плакав.  Старша сестричка давала йому цукор смоктати. Суміш для малюків і цукор – от і весь раціон майже 5-річної дитини.

  Мама Антоніна вирішила не сидіти, склавши руки, вона відразу почала шукати допомогу для синочка. Так вони потрапили до нашого Центру. Виявилося, попри те, що у Ростика складна розщілина піднебіння, ситуацію погіршив батьківський недогляд – щелепа недорозвинена хлопчик не вміє жувати, у нього немає контакту їжа-рот, тому у свої майже 5 років він досі їв суміш для немовлят. Роботи у наших лікарів і родини чимало…

  “У нашого маленького пацієнта ми діагностували синдромальну U-подібну розщілину піднебіння. Їх непросто закривати, бо вони дуже великі відносно до розмірів щелепи дитини, поруч мало тканин, які можна використати для відновлення, тому такі розщілини закривають у 2 етапи, 2 операції”, –  пояснив щелепно-лицевий хірург Роман Огоновський.

  Нашим лікарям вдалося виправити дефект Ростика за одну операцію.

  “Ми змогли закрити дефект піднебіння завдяки модифікованій методиці. Усе пройшло успішно, Ростик одужує після втручання”, – розповіла щелепно-лицева хірургиня Центру Христина Погранична.

  Уже за місяць хлопчика очікує і фахівці з реабілітації, і офтальмологи “Охматдиту”, адже у нього є проблеми із зором. Він навчатиметься чітко вимовляти звуки, жувати, їсти, наздоганяти однолітків, адже попереду у Ростика – знайомство зі своїм татом. Він у нього воює, тож бачив синочка лише по телефону.

  “Татко у нас хороший, думаю, вони з синочком знайдуть спільну мову після повернення. Чоловік завжди хоче бачити дітей, як телефонує, підтримує нас зі старшою донькою у пошуках фахівців для Ростика. Я не діток рятую – у такий спосіб я себе рятую. Ростик особливо заслуговує щастя, він вже натерпівся у своєму маленькому житті. Вірю, що маленькими кроками ми зможемо йому допомогти. Приємно, що в лікарні всі нам дуже допомагають, вболівають, ще більше додається віри у те, що ми зможемо усе подолати”, – переконана Антоніна.

  Ростик уже пізнав радість від катання на гойдалці, тож доки він одужує для активної реабілітації, родина продовжує відкривати йому світ справжнього дитинства. Маленькими кроками Ростик здобуває свої маленькі перемоги.

  Лікарі малечі бажають Ростику міцного здоров’я і любові у кожному дні!

  Операційна команда: Христина Погранична, Роман Огоновський, анестезіологічний супровід -Володимир Міщук.

  ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Читайте також:

  Запрошуємо маленьких пацієнтів, які зазнали травм через військові дії або мають вроджені вади голови і шиї!

  Зустрічайте спеціаліста найкращої дитячої клініки світу у Львові!

  Обличчя склали, як кубики лего: хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького

  5 днів, 50 операцій і 100 консультацій: підсумки 5 місії американських колег