fbpx

  Якщо в тебе ім’я нагадує про чудеса у твоєму житті, то навіть глибока інвалідність – не вирок.

  У цього хлопчика – напевно, найнезвичніше імя в усій республіці Зімбабве. Sky – так звуть 4-річного пацієнта хірургів місії медичної місії LEAP Global Missions, в якій вперше бере участь українська хірургиня Христина Погранична з Міжрегіонального центру щелепно-лицевої хірургії, який працює на базі львівського “Охматдиту”.

  Скай приїхав до лікарні Саллі Мугабе у Хараре зі своєю мамою, щоб отримати нову якість життя. Бо усі свої 4 рочки він живе з суттєвими обмеженнями.

  У хлопчика складна поєднана патологія – множинні колобоми обличчя, розщілини носа, кута рота, піднебіння, деформація кісток лицевого скелету і черепа, гідроцефалія, відсутня рука і око. Скай з народження не міг їсти – їжа витікала з рота. Тому перший рочок свого непростого життя його годували через спеціальний зонд, далі з ложки, але це дуже непросто.

  Біологічна мама Ская зловживала наркотиками. Під час вагітності лікар УЗД їй повідомив, що у її малюка будуть складні вади. Отут вперше втрутилися небеса.

  Мамі Ская запропонували зробити аборт, але жінка відмовилася і наважилася народити. Через 2 роки вона померла від передозування…

  Але небеса вдруге проявилися – Ская всиновила інша сім’я. Батьки всюди шукали допомоги своєму синочкові, але це дуже непросте завдання у країні, в якій всього 8 щелепно-лицевих хірургів на країну і просто немає досвідчених спеціалістів, які могли б допомогти хлопчикові.

  Мама у хлопчика не впадала у відчай, щодня вона оточила опікою синочка, доглядає його, піклується, допомогає рости щасливим попри всі випробування, які випали на долю хлопчика.  Це вона придумала імя хлопчику. Скай – бо ми не самі у труднощах, бо про нас піклуються з небес…

  Третє втурчання небес у житті маленького зімбабвійця – місцеві лікарі запропонували батькам допомогу медиків місії LEAP Global Missions, які під керівництвом американських пластичних хірургів надають допомогу дітям зі складними патологіями щелепної-лицевої ділянки.

  Це дуже непросте завдання, бо бічна розщілина губи (тип за Тасьє 2,3,4,7,14) вважається рідкісною (1:175 000 -200000 випадок з народжених живими). Хлопчика довірили команді щелепно-лицевих хірургів місії LEAP Global, бо у його країні не роблять таких складних втручань. Так Скай опинився у лікарні Саллі Мугабе у Хараре.

  Хірурги провели часткове закриття розщілин – носа, кута рота і піднебіння, це було непросто, адже носа фактично не було, його сформували з власних тканин маленького пацієнта, адже, на щастя, у нього були носові хрящі, носові ходи, але сама анатомія носа дуже спотворена. Лікарі зробили ротаційні клапті, щоб розвернути ніздрі в правильний бік, провели пластику комісур.

   

  Скай мужньо все витримав, і коли до нього у післяопераційну палату впустили його маму, то вона його не впізнала – так сильно змінилося обличчя її синочка! Мама ридала від радості…

  Звичайно, медицина – не магія, хірурги не змінили обличчя Ская за 1 день, але почали процес, який запустить великі зміни у житті хлопчика.

  “Далі нашого Ская чекають реабілітація і наступні операції для ще кращого ефекту, але у хлопчика з’явилася надія повноцінно харчуватися і нову якість життя”, – каже Христина Погранична, щелепно-лицева хірургиня Центру.

  Скай, до наступних зустрічей!

  Хай твоє ім’я надихає пройти весь шлях порятунку!

  Операційна команда: Dr. Eric Payne, Dr. Michael Robert Lee, Dr. Khrystyna Pohranychna, Dr. Weyne Manana (місцевий лікуючий лікар), анестезіологічний супровід – Dr. David Mann.