fbpx

    Догляд за малюками після хейлопластики

    Перші дні після оперативного втручання на губі є вкрай важливими. Батькам слід забезпечити максимально комфортні для малюка умови, щоб у лікарняній палаті він міг почувати себе, як вдома. Важливо матерям частіше пригортати до себе дитинку, носити на руках, аби вона почувала себе в безпеці.

    Якщо хірургічне втручання було на губі ( хейлопластика), це значить , що слід уникати навантажень на губку. Операція проводяться у віці 3-х місяців, у той період тканини дуже рихлі, тому треба слідкувати, щоб дитинка протягом першого тижня не виконувала смоктальних рухів, які можуть призвести до розходження швів і виникнення деформуючи з рубців. Не рекомендується перших 7 днів давати дитині соску, пипку (дурачок). Ці обмеження вимагають зміни типу харчування. Зокрема, в перші дні після операції дитинка буде знаходитися на зондовгому харчування – через носик вставляється і фіксується трубочка, яка іде до шлунка. За допомогою шприца, під’єднаного до неї, мама може вводити зціджене грудне молоко чи суміш. Коли назогастральний зонд буде забрано, дитинку потрібно годувати так, щоб обмежити напруження м’язів верхньої губи, щоб не було смоктальних рухів.

    У ранньому післяопераційному періоді у допомозі стануть спеціальні шприци та поїльники – Medela SoftСup-
    м’яка ложечка лягає на нижню губу дитини, при годуванні молоко не проливається, дитина не захлинається. Малюку не потрібно смоктати, молоко витікає з пляшечки як у звичайну ложку.

    Також підійде звичайний пластиковий одноразовий шприц (без голки!!!), носик якого направляємо до рота малюка і потроху видавлюємо суміш або молоко. Малюк лише ковтає, не смокче.

    Обмеження рухів.
    У ранньому післяопераційному періоді слід унеможливити досягання ручок дитинки до ротика, щоб вона випадково не травмував ранку зі швами. Для цього діток пеленають або прив’язать ручки до ніжок, щоб малюк не міг досягнути до губи. Також, в жодному разі, не можна здирати кірочки навколо швів, це може спричинити передчасне їх відпадання і розходження країв рани.

    Знеболення.
    В умовах стаціонару Лікуючий лікар повністю розписує медикаментозне лікування в листку призначить і стежить за його виконанням середнім медичним персоналом. Більшість ліків дитинка отримує довенно чи до м’язево, у вигляді уколів. Додатково можуть призначатися препарати у ректальних суппозиторіях (свічках), оскільки пероральне (через рот) харчування ускладнене за рахунок локалізації процесу на губі чи піднебінні.

    Увага! Не слід нехтувати знеболюючими та протизапальними препаратами, які виписав лікар. У ранньому післяопераційному періоді важливо забезпечити максимальний медикаментозний комфорт, щоб дитинка не відчувала дискомфорту і була максимально спокійною. Адже неспокійні дітки, які плачуть та кричать, можуть своєю активною мімікою пошкодити післяопераційну рану, призвести до розходження швів, як внутрішніх , так і зовнішних.

    Догляд за післяопераційною раною проводиться лікуючим лікарем під час перевозок аж до зняття швів (на 7-10 день). Вибір антисептика – це справа лікаря.

    Стосовно інших медичних рекомендацій, перелік яких завжди вказується у листку виписки, слід прислухатися порад хірургів, які оперували дитинку та сімейного лікаря, який буле спостерігати її амбулаторно.

    У Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії батьки отримують првну інформацію про особливості післяопераційного догляду, проходять навчання під пильним наглядом медичного персоналу і знаходяться під спостереженням усіх дотичних фахівців до 18 років.