fbpx

  Славко народився з розщілиною піднебіння. У перший рік життя йому оперували цю ваду, але хлопець опинився у складних життєвих обставинах, про нього не було кому піклуватися, тож виникли ускладнення і дефект відновився. Піднебіння постраждало настільки, що хлопчику було важко їсти, їжа потрапляла в ніс, відставав у розвитку, він навіть перестав розмовляти, адже йому важко формувати звуки через дефект піднебіння.

   

  Свій шанс на остаточне одужання Славко отримав у нашому Центрі. Хірурги повернули йому можливість надолужити своїх однолітків і розвитку і мати шанс на повноцінне життя.

  Коли у родині народжується дитина з вродженою вадою піднебіння, її оточують увагою і підтримкою, батьки штурмують наших хірургів з одним питанням: “Коли оперуємо?” Вони хочуть якнайшвидше виправити ваду і насолоджуватися батьківством. Далі родину чекає шлях одужання з нашими логопедами і ортодонтами, вони допомагають малечі покращувати результат, якого досягли щелепно-лицеві хірурги в операційній, дитина каже свої перші слова, її мова постійно покращується і дитина повноцінно харчуватися. Усього цього був позбавлений свого часу Славко.

  Річ у тім, що він опинився у складних життєвих обставинах. Зараз він навчається у школі-інтернаті у Нагуєвичах, а до лікарні він потрапив із соціальною психологинею Аліною. Саме вона знайшла наш Центр, піклується про хлопчика, його лікування і догляд після операції.

     

  Але команда Центру наважилася на повторну операцію. Це було складне завдання, адже після першої операції залишилися великі рубці, вони ускладнювали задачу нашим хірургам. Але ретельне планування і підготовка зробили своє – нашим хірургам вдалося виконати повне закриття вторинного дефекту піднебіння і відновити анатомію. Цього разу – остаточно.

  “Надіюся, це буде вже остання Славкова операція. Зі свого боку, ми зробили все для того, щоб так і було. Дефект вдалося закрити власними тканинами дитини, далі нашого пацієнта чекає багато роботи з логопедом і ортодонтом, але надія на повне одужання у хлопчика є”, – каже Христина Погранична, щелепно-лицева хірургиня Центру.

  Доки Славко набирався сил після виписки, Аліна подбала про те, щоб у нього була дієтична збалансована їжа. Поруч також була мама хлопчика, тож нарешті належний догляд і опіка зробили своє – результат операції збережено. На черговому контрольному огляді Христина Романівна зняла шви і підтвердила свій прогноз про одужання.

  Щоб ефект від лікування був повним, Славка уже записали до заняття з логопедом і ортодонтом. Це потрібно для того, щоб допомогти Славкові повернути мову,  краще сформувати мовленнєві навички і відновити здоров’я зубів, адже щелепа росте.

  Весь час наш Славко тримався молодцем. Коли вже прийшов час прощатися з лікаркою, він запитав, чи можна йому хот-дог. Тривалий час хлопчик харчується перетертою їжею, тож таке його бажання можемо зрозуміти. За те, що він був мужнім хлопчиком, він заслуговує смаколики і ще його чекають розваги в одному з улюблених парків розваг для дітей.

  Дякуємо соціальним працівникам Дрогобицього району за особливе і чуйне піклування Славком!